O mnie     

 
 
Na jednym ze spotkań autorskich, przemiła Pani zajmująca się organizacją, zabrała mnie przed wejściem do swojego gabinetu, posadziła w fotelu i zadała konspiracyjnym szeptem pytanie: ,,Jak ja mam pana zapowiedzieć, panie Tomku. Kim pan właściwie jest?" Tak więc zacząłem wymieniać profesje, którymi się zajmuje. Po kilku chwilach moja rozmówczyni przestała notować i podniosła rękę jak uczeń w szkole.
- O co chodzi szanowna Pani?  - spytałem
- Wie pan co panie Tomku - odpowiedziała - może lepiej będzie jeśli przedstawi się pan sam. Co też czynię. Choć brzmi to ociupinkę dziwacznie.

Drodzy Państwo !

Przedstawiam Państwu Tomasza Kruczka. Kim jest Tomasz Kruczek? Po pierwsze jest pisarzem. Autorem książek dla dzieci i młodzieży wydawanych zarówno w kraju jak i za granicą. Jest poetą, bardem, scenarzystą teatralnym, satyrykiem. Członkiem Związku Literatów Polskich.

Po drugie Tomasz Kruczek jest muzykiem, grającym i śpiewającym piosenkę autorską oraz muzykę dawną. Należy do zespołu Cithara Sanctorum gdzie gra na takich instrumentach jak lutnia, lira, lira korbowa, piszczałki pasterskie, bębny.

Tomasz Kruczek jest jednak przede wszystkim pedagogiem, który po reformie edukacyjnej zajął się wdrażaniem i tworzeniem alternatywnych metod poznawania wiedzy. Współtworzy Klub Odkrywców Wiedzy zajmujący się realizacją wystaw, lekcji, pokazów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Aktywnie wspiera i popiera ruch Edukacji Domowej. Osobom starszym pomaga zrozumieć tajniki komputerów i internetu. Uważa się za pedagoga z powołania.

Od tego już bardzo blisko do kolejnego zajęcia. Tomasz Kruczek jest bowiem, także czynnym instruktorem Skautowym w stopniu Podharcmistrza, wolontariuszem, sprawuje funkcję Członka Komendy Głównej oraz Komendanta okręgowego Wielkopolski i województwa Lubuskiego w ramach organizacji Royal Rangers Polska.

Tomasz Kruczek jest także członkiem i założycielem ,,Drużyny Księgi i łuku- Jaźwiec". Jest to drużyna rekonstrukcji historycznej, a rekonstrukcja historyczna, średniowiecza to oprócz survivalu, chodzenia po lesie i czytania książek to jego wielkie pasje.

Tomasz Kruczek to także klasyczny ,,Leśny Ludź"

Prywatnie żonaty szczęśliwie od prawie dwudziestu lat, ojciec dzieciom. Miłośnik muzyki, poezji i teatru (z wyjątkami ) oraz starej dobrej kuchni, gór, ciszy i spokoju. Zadeklarowany rojalista, chrześcijanin, konserwatysta. Miłośnik wszystkiego co piękne, trwałe i mądre. Uważa że mógłby urodzić się kilkaset lat wcześniej. Co do współczesności wyznający zasadę ograniczonego zaufania.

To wszystko. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Witamy na naszej stronie

Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
(c)2015, All Rights Reserved