Muzyka

 

PIOSENKA AUTORSKA - POEZJA ŚPIEWANA

Od wielu lat spotykam się z publicznością na koncertach piosenki autorskiej. Dawno, dawno temu, właśnie od takich piosenek zaczynałem swoją muzyczną drogę. Później przyszły inne muzyczne fascynacje ale piosence autorskiej jestem wierny do dzisiaj. Nie da się bowiem pewnych żeczy powiedzieć, są takie które można tylko zaśpiewać. I to lubię najbardziej. Gitara, ja i wierna pubiczność. Moje piosenki, wiersze, psalmy ze Psaułterza Poznańskiego - niezapomniane wieczory na które serdecznie zapraszam.
 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PSAŁTERZ POZNAŃSKI

Od kilku lat wraz z gupą zapaleńców, pracuję nad polską wersją Psauterza Genewskiego. Melodie z XVI wieku w nowej oprawie z polskim współczesnym tekstem tworzą niesamowity klimat. Zresztą najlepiej jest wejść na oficjalną stronę i posłuchać.

Wejdź

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BAZA ZERO

Jak to mawiają, coś zupełnie z innej beczki. Projekt który rozpocząłem niedawno, a który jest efektem mojej fascynacji muzyką elektroniczną. Zupełnie inne brzmienia nawiązujęce do lat osiemdziesiątych, zupełnie inne klimaty. Impulsem do powstania projektu, było nagłe uświadomienie sobie, że żyję w czasach, o których czytałem w powieściach SF. Że przerażające wizje Orwella, Huxleya, Lema, Lewisa stają się rzeczywistością tu i teraz. A my z radością stajemy się uczestnikami tych wydarzeń, nie widząc w nich nic złego. A jeszcze dwadzieścia lat temu, były one przedstawiane jako koszmar. A więc czas zapiąć pasy, i wystartować w międzygalektyczną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeszcze nie jest za późno.


Posłuchajcie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


CITHARA SANCTORUM

Jako multiinstumentalista gram w zespołem Cithara Sanctorum zajmującym się odtwarzaniem muzyki średniowiecza i renesansu. Zespół prowadzi Agata Polaszek. Gramy pieśni, łacinskie, husyckie, czesko-braterskie, hymny związane z Reformacją. Misją zespołu jest głoszenie Dobrej Nowiny o Chrystusie, słowami dawno zapomnianych pieśni. Odgrzebujemy więc ze starych kancjonałów pieśni dawno już zapomniane i staramy się nadać im swój własny niepowtarzalny klimat. Zespół gra na replikach instrumentów dawnych.


https://www.facebook.com/citharasanctorum

Zespół pochwalić się może także pierwszą płytą: Wierzymy że z nagraniami pieśni Marcina Lutra.

 
 
 

Muzyka

(c)2015, All Rights Reserved