SPOTKANIA AUTORSKIE

W ramach mojej działalności pisarskiej (i nie tylko) często spotykam się z czytelnikami na spotkaniach autorskich. Ponieważ wielu czytelników pyta jak te spotkania wyglądają, spieszę przedstawić kilka informacji.
1.

Kroniki Łowców Przygód - Dotyczy książki ,,Bitwa o gród Sędziwoja" . Spotkanie przeznaczone jest dla odbiorców uczęszczających do IV, V i VI klasy, szkoły podstawowej. Na spotkaniu rozmawiamy z młodzieżą o książce, o średniowieczu, o pasjach i fascynacjach. Spotkaniu towarzyszy mała wystawa tematyczna oraz pokaz multimedialny.
 
2.

Miłość i owoce - Dotyczy książek ,,Miłość jest..." i ,,Owocem ducha jest..."
Spotkanie autorskie dla dzieci z klas IV – VI i pierwszej klasy gimnazjum w ramach lekcji religii i etyki. (Także seminaria w szkołach, kościołach, wspólnotach)
W dzisiejszych czasach dzieciom nie jest łatwo. Duże i małe problemy dotykały nas zawsze, ale nigdy chyba jeszcze nie słyszeliśmy o takiej ich powszechności. Przemoc w szkole, brak akceptacji, trudności z nauką, używki, uzależnienia od mediów, brutalne gry itd.? Jak przetrwać kiedy się jest troszkę innym? Jak radzić sobie z problemami w codziennym życiu? Skąd brać siłę na życie pod prąd? Czy Bóg, Pismo Święte, modlitwa... może być dzisiaj dla młodzieży wsparciem, pomocą, drogowskazem? Czy warto mieć dwie twarze? Czy można pozostać wiernym swoim przekonaniom?
Na te i podobne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź wraz z bohaterami książek ,,Miłość jest...” i ,,Owocem ducha jest...”

3.
Warsztaty bajkologiczne.

Zapraszam serdecznie na zupełnie nowy rodzaj spotkania autorskiego. Dzisiaj już wszystkie dzieci wiedzą jak powstaje bajka, jakie są bajki, klasyczne, nowe. Bajkę łatwo znaleźć. Są biblioteki, jest internet.
A może by tak...
A może by tak. Napisać bajkę, baśń wspólnie z dziećmi? Na spotkaniu autorskim Ale przecież to nie będzie już spotkanie autorskie ale spotkanie bajarskie! A to takie spotkanie na którym powstanie bajka zupełnie nowa, utkana z pomysłów dzieci, wychowawców i pisarza? A gdyby tak bajka ta została pięknie zilustrowana przez dzieci na kolejnych zajęciach? I gdyby jeszcze bajka taka, zupełnie nowa pojawiła się w formie czytanej prezentacji na specjalnej stronie internetowej? Tam znalazłyby się informacje o szkole, miejscu w którym się ta szkoła znajduje i bajka pojawiłaby się też oczywiście.


4.

Lutnia lira i gitara.

Wcale nie jest tak łatwo powiedzieć wiersz! Dla niektórych to spore utrapienie. Trzeba się go nauczyć na pamięć i jeszcze wyrecytować przed całą klasą. Albo przed całą szkołą! Można jednak spróbować inaczej. Powiedzieć lub przeczytać poezję przy dźwiękach lutni, liry, fletu czy gitary, albo przy dźwiękach jeszcze bardziej egzotycznego instrumentu! Spotkanie ,,Lira lutnia i gitara” przenosi nas w świat zapomnianego rodzaju twórczości. Z poezją skaldów, truwerów i trubadurów. Z poezją bardów. Wiersz powiedziany przy dźwiękach lutni nabiera zupełnie nowego znaczenia. Przy okazji uczniowie poznają wiele ciekawych instrumentów z czasów średniowiecza i renesansu.


5.

Jak powstaje Bajka


Spotkanie dla najmłodszych na którym dzieci poznają etapy powstawania książki, prace pisarza, ilustratora, tłumacza itd. Poznają różne rodzaje książeczek dla dzieci. Na końcu spotkanie opowiadana jest bajka lub baśń przy akompaniamencie instrumentów dawnych ( tak ja to dawniej bywało, kiedy nie musieliśmy męczyć się z komputerami, telewizją a bajki były najważniejsze na świecie ) W czasie zajęć przewidziane są zabawy ruchowe i zgadywanki. ( Dla niezdecydowanych dodam tylko informację że mam za sobą kilka lat pracy w przedszkolu więc takie spotkania to nie jest żaden problem ) 
(c)2015, All Rights Reserved